Negadījumi aviācijā

Pēc visiem zināmajiem notikumiem parakos internetos, ko tad stāsta statistika un notikumi par šo visu lidošanas padarīšanu. Un tas jau īstenībā ir samērā raksturīgi un tipiski pēc kāda spilgta (kā pozitīva, tā arī negatīva) notikuma cilvēki pievērš uzmanību līdzīgām situācijām un notikumiem.

Faktiski līdz šim notikumam zināju tikai dažus gadījumus vēsturē. Un lidz šim bēdīgi slavenākais man zināmais bija Minhenes gaisa negadījums, kurā gāja bojā 23 no 44 cilvēkiem. Tajā skaitā liela daļa Anglijas futbola komandas Manchester United. Saistībā ar šo notikumu ir arī uzņemta filma "United".

Bet nu, protams, kā izrādās gadījumu ir ļoti daudz. Šeit var pārlūkot būtiskākos negadījumus aviācijā. 

Vēl uzgāju interesantu Boeing pārskatu/pētījumu par dažādām ar lidošanām un negadījumiem saistītām lietām. Šī bildīte ļoti uzskatāmi parāda negadījuma izcelšanos, kādā no lidojuma posmiem.

Pilnu apskatu var apskatīties un palasīties šajā pdf'ā.

Faktiski ņemot vērā, ka man pašam šad tad, bet samērā regulāri ir jālido, ir tāda lielāka neuzticība lidošanai. Mierina, ka AirBaltic (jo visbiežāk ar šamajiem tomēr ir jāplanē) tomēr ir spējis izvairīties no negadījumiem (kopš 1995.gada). Šķiet, ka arī mums populārā lētā aviokompānija Ryanair ir spējusi būt veiksmīga un jau no 1985.gada. Šī un cita info var tikt meklēta šeit. Par viņu datu aktualitāti un pilnīgu precizitāti man informācijas nav, bet vismaz ilustratīvi ir ļoti pat OK, kā arī pie reizes ir samērā mierinoša - 

Līdz ar to - iespējamība, ka gada laikā no šī brīža, iznāktu nokrešoties ar kādu no lielajiem, komerciālajiem lidaparātiem ir krietni mazāka nekā nomirt no sirdstriekas (LV diezgan augsta probability), vēža, AIDS vai tuberkolozes. Ja ir ļoti, ļoti slikta avio kompānija ar sliktu vēsturi, tad iespējamība iet bojā ir tikpat liela kā saņemt zibens triecienu, ja kompānija ir labo kompāniju sarakstā, tad iespējamība ir aptuveni 10 reizes mazāka par to zibens noķeršanu. Pēc amerikāņu datiem līdzīga situācija ir ar vinnēšanu ASV nacionālajā loterijā un iespējamību tajā lēš aptuveni kā 1 pret 1`000`000.

 

Lai visiem droši!