Problemātiskās atjaunināšanās /update/

Kaut kā tā ir iegājies, ka man ir ļoti būtiski atjaunināt programatūru jebkurai ierīcei, kuru lietoju. Protams, ja tas vispār ir iespējams - mikroviļņu krāsni un ledusskapi atjaunināt man kaut kā vēlmes nav. Pamatā tas attiecas uz datoru un uz telefonu, kā arī, protams, uz aplikācijām, kuras ir šajās ierīcēs. Tā nu sanāca, ka pēdējās pāris nedēļās šī vēlme ir man arī ļaunā veidā pakalpojusi.
Pirmā epizode. Tā kā esmu Ubuntu lietotājs - nolēmu, ka jaunais laidiens Natty Narwhal 11.04., atrodoties BETA stadijā, jau varētu būt gana lietojams. Vēl vairāk tāpēc, ka pašreizējo Maverick Meerkat 10.10. lietoju no vēl agrākas stadijas un viss bija puslīdz kārtībā. Bet nu šoreiz pierādījās pretējais, ka negatavs produkts tomēr ir negatavs. Ja ar pašu operētājsistēmu un tās darbību viss būtu kārtībā, tad problēmas sagādāja Broadcom bezvadu tīkla karte. Jo tā vienkārši nedarbojas. Un tas viss neskatoties uz to, ka Broadcom pagājušā gada beigās pasludināja lielāku draudzību ar Ubuntu un Linux kā tādu. Sanāk, ka "atveroties" (open source) radās lielākas problēmas nekā pēdējā laikā pirms atvēršanās. Nu neko darīt - bija iemesls patestēt Pinguy OS, kas būtībā ir Ubuntu bērns, jo ir radīts uzlabojot un papildinot Ubuntu (līdzīgi kā Linux Mint). Nu šeit gan ir vairākas nianses par šiem bērniem runājot, tāpēc šoreiz bez plašākām detaļām.
Otrā epizode. Jauniegūtais Nokia N8 pirmajā darbības dienā ekrānā parādīja ziņu, ka viņš grib papildināties ar visādām svarīgām un ne tik svarīgām lietām. Protama lieta, ka tas ir nepieciešams un vajadzīgs. Uzstādu. Pārsteigums - pēc nepieciešamās pārstartēšanās telefona valodu sarakstā vairs latviešu valodu nespēju atrast. Arī uzrakstīt "glāžšķūņu rūķīši" vairs nesokas, jo nav vairs tādu opciju. Protams, ka pēc tam parokoties secinu, ka telefons ir paredzēts vai nu Lielbritānijas vai Īrijas tirgum. Lai gan tur ir daudz mūsu tautiešu, tomēr Nokia nedomā, ka pietiekoši, līdz ar to šamējiem nav vajadzīga latviešu valoda. Pēc dažām dienām tas tiek veiksmīgi nokārtots. Valoda atgūta.
Trešā epizode. Būtībā trešā epizode ir otrās turpinājums, kas radies neizlasot, ko atkal piedāvā tas telefons. Tikai šoreiz jau tas ir, izmantojot datoru. Un tikai kādas dažas sekundes pēc klikšķa man prātā sāpīgi iespiežas otrās epizodes notikumi. Par vēlu. Atkal varu rakstīt bez garumzīmēm.

Tā nu man atkal ir priekšā dilemma vai un kad iet labot problēmu. Un galvenais noskaidrot, ko tad precīzi es nedrīkstu atjaunināt.
Lūk tā. Bet nu - būs jau labi. ;)