Jāatceras, ka viena no policijas pamatfunkcijām ir nevis sodīt, bet palīdzēt iedzīvotājiem realizēt viņu likumīgās tiesības. Attiecības ar kādu personu pēc policijas darbinieka iniciatīvas parasti veidojas apstākļos, kad tiks vai arī ir jau izdarīts pārkāpums. Šādā situācijā var rasties viedokļu mijiedarbība, kas var būt par pamatu konfliktam. Lai no tā izvairītos, policijas darbiniekam vajadzētu būt laipnam, objektīvam, sniegt paskaidrojumus, neielaisties diskusijās, neizrādīt dusmas un nepatiku. Arī ārpus darba laika policijas darbinieks nedrīkst aizmirst par to, ka pēc viņa uzvedības tiks vērtēta policija kopumā.
Šīs rokasgrāmatas mērķis ir palīdzēt policijas darbiniekam – iesācējam risināt viņam uzdotos uzdevumus cīņā ar noziedzību un sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, kā arī atvieglot normatīvo aktu, kas reglamentē policijas darbinieku tiesības un pienākumus, prasību apgūšanu. Rokasgrāmatā sniegtas praktiskas rekomendācijas policijas darbinieku rīcībai situācijās, kurās viņš varētu nokļūt savu dienesta pienākumu pildīšanas laikā. Atkarībā no izmaiņām likumdošanā, rokasgrāmata periodiski tiek aktualizēta.
Policijas darbinieka rokasgrāmata
Pilna elektroniskā versija lejupielādējama bez maksas internetā:http://uploadingit.com/file/0xldelumowws4jnd/GR_Policijas%20darbinieka%20roka...