Nokia Belle atnākšana jeb mirstamais uzvalks Simbiānim

Ilgi gaidītais brīdis un tikpat ilgi nākušais nu ir noticis - Nokia laida dzīvē savu jaunāko Symbian versiju ar nosaukumu Nokia Belle un vairākus modeļus varēja atjaunināt no Symbian Anna uz Nokia [Symbian] Belle. Protams, ka arī mans N8 jau labu laiku vēlējās atjaunināties uz kādu svaigāku operētājsistēmas versiju.

Būtībā jau fons, kādā parādās jebkura jauna informācija ir ar tādu nolemtības sajūtu, jo ir skaidrs, ka vismaz pašreizējā veidā Symbian ir tāds staigājošs mironis, no kura visi ir atteikušies un jau ir tam nopirkts zārciņš. Bet pirms likt zārciņā, izsniedzam glītas drānas, lai smukāk izskatās. Faktiski līdz ar šo Bellas atnākšanu varētu būt finiša taisnē iegājušas arī manas un Nokia kopējās gaitas. Jo kaut kas nav īsti kā vajag tagad, bet roku rokā ar Nokia pie Windows es negrasos doties, vismaz pašlaik mana pozīcija ir tāda. Bet nu lēnām par visu pēc kārtas. Sākšu ar pozitīvo, jo tā būs ātrāk.

Pozitīvais

  1. Telefons ir kļuvis ātrāks, ātrāk atsaucas uz veiktajām darbībām. Protams, Simbiānis ir kļuvis smukāks - tagad tas izskatās un uzvedās tā kā pavisam pieņemams telefons. Un faktiski jau šis ir viens no lielākajiem plusiem.
  2. Ātrāka darbība atsevišķām standarta aplikācijām, piemēram, interneta pārlūkam, galeriju pārlūkošanai, mūzikas atskaņotājs. Šķiet arī pati skaņa ir nedaudz uzlabota, šķiet arī skaņas maksimums ir lielāks.
  3. Ir pievienoti papildus daži vidžeti - aplikāciju vadība vai izmantošana pa tiešo no ekrāna (homescreen), savukārt ekrānu iespējamais skaits tagad ir palielināts līdz 6 mājas ekrāniem. Tomēr šim faktam ir arī skarbā ēnas puse - jo vairāk ekrānu un jo vairāk vidžetmēsliņu tur salikts, jo baterija ātrāk gribēs pusdienot. Bet nu - iespēja ir izmantot 6 vai arī brīvi samazināt to skaitu.
  4. Oficiālajos paziņojumos un aprakstos ir minēts, ka foto un video iespējas ir uzlabotas. Iespējams, bet ņemot vērā, ka jau iepriekš bija ļoti labi rezultāti šajā sadaļā, tad varbūt es nepamanu, vismaz ar neapbruņotu aci pagaidām neesmu pamanījis. Šķiet, ka ieslēgt fotorežīmu ir kļuvis ātrāk. Tā pēc izjūtas šķiet, ka kāda sekunde vai divas un ir jau gatavs darbam fočiks. Te gan ir arī cita sajūta - šķiet, ka ilgāka ir kļuvusi pārslēgšanās no foto uz video režīmu un otrādāk.


Negatīvais

  1. Tā kā mans aparāts ir paredzēts R-eiropas tirgum (lai gan pirkts LV internetveikalā, bet kā pačukstēja ticams avots - mūsu Tīklabodes faktiski "neiepērk LV domātos telefonus". Nezinu ir tā vai nav, bet tā tika stāstīts). Nu bet atpakaļ pie tēmas - katru reizi kā ir kāds būtisks atjauninājums visai sistēmai, tā mans telefons atkal izrāda, ka viņš ir cita reģiona pilsonis un nekādu latviešu valodu man negrasās nodrošināt. Štrunts par to, kādā valodā ir izvēlne, bet nu rakstīt man arī neļauj ar tik ļoti svarīgajām diakritiskajām zīmēm. Un šo nu es nevaru saprast. Kāda velna pēc nevar paredzēt vienkāršu iespēju kā tikt pie da jebkuras valodas, kurā es gribu rakstīt. Varbūt es esmu nenormālākais poliglots un gribu rakstīt gan ivritā, gan franču, gan latviešu, gan arī vēl pie reizes vēl sanskritā. Varbūt es esmu Toronto (lasīt ar mīksto T, līdzīgi kā dziesmās rokeris Kaža to burtu izrunā) latvietis un man tur neviens nedos Baltijai paredzētu telefonu, bet es tik ļoti gribu rakstīt latviski nevis pokemoniski!!! Nu labi - šo problēmu izdevās ļoti ātri un sekmīgi atrisināt, ilgāku laika prasīja visādu forumu lasīšana un vajadzīgo rīku uzstādīšana, lai varētu nomainīt telefona pilsonību.
  2. Ja jau Nokia nospēra Androīda pulksteņa izskatu, tad vismaz būtu papūlējušies un izveidojuši arī laikapstākļu vidžetu. Līdzīgu vai nelīdzīgu Androīdam, tas jau ir sekundāri, bet tāda nav vispār. Ir tikai Weather aplikācija, kuru katru reizi atverot ir jāgaida, kad viņš izdomās kur atrodos, cik tagad ir pulkstens un kāds tad nu ir tas laiks. Ap to brīdi es jau vismaz pirmās laikapstākļu pazīmes jau esmu piefiksējis pats uz sevis. Nu labi, nedaudz pārspīlēju.
  3. Notikumu vidžets (uzdevumi, jubiljas, sanāksmes). Es nespēju izdomāt racionālu atbildi – kāpēc tas vidžets ir tieši tik liels, lai tur ietilptu tikai viena rindiņa ar tekstu. Respektīvi – ja man ir vārda dienas kalendārā, tad tas nozīmē, ka neko citu es neredzu ekrānā. Ar sanāksmēm vēl būtu OK, sanāksme beidzās, parādās ekrānā nākošā. Bet nu viņi pat nepieļauj domu, ka man vienā dienā būtu krietni vairāk par vienu notikumu. Tas ir pilnīgi nepārskatāmi, debīli un neērti, lai tikai pārliecinātos vai nekas cits tur nav ierakstīts. Un vai es jau teicu, ka tas ir debīli?
  4. Baterijas ietilpības aplūkošana. Iepriekšējā Symbian brūvējumā ļoti ērti varēja uzspiežot stūrītī, kur baterijas ikoniņa, iegūt informāciju par baterijas atlikušajiem procentiem, kā arī pārslēgties uz enerģijas taupīšanu. Jaunajā versijā ekrāna augšpusē ir integrēta tāda pat josla kā uzminiet kam? Njā, Androīdos ir manītas tādas... Nu lūk un pavelkot uz leju to joslu atklājas info par datu pieslēgumu, wi-fi, bluetotth, ieslēgt/izslēgt klusumu, redzēt modinātājus un tamlīdzīgi. Bet to sasodīto batrerijas ietilpību es tur nevaru redzēt! Un es tā arī neatradu kur to varētu uzzināt. Acīmredzot somi ir ļot pārliecināti, ka tas nav svarīgi. Līdzīgi kā ar laikapstākļu vidžetu - arī šis ir jārisina ar atsevišķu aplikāciju, kura papildus vēl tērē enerģiju.
  5. Sinhronizācija. Šī problēma visticamāk, ka ir pārejoša un tiks drīz atrisināta. Vienkārši līdz pat šim brīdim nedarbojās datu sinhronizācija starp tālruni un OVI (Nokia). Līdz ar to tie nabadziņi, kas bija saglabājuši datus (kontakti, kalendāri, piezīmes) uz Nokia serveriem cerot tos atjaunot pēc tam, tā arī palika nabadziņi ar datiem serveros. Šis gan uz mani neattiecās, jo man bija datorā saglabāta rezerves kopija. Bet tieši tāda pat problēma ar OVI Maps, saglabātie favorīti netiek sinhronizēti un šis gan attiecas uz mani, jo visas vairāk vai mazāk svarīgās vietas man bija atzīmētas. Un tā kā sanāk šad tad izbraukt uz importiju, tad šis ir svarīgs pakalpojums.


Noslēgums.
Sanāca tā gandrīz līdzvērtīgi pēc skaita. Bet ir tāda nedaudz vilšanās sajūta. Kaut kā tās problēmas nomāc to pozitīvo un smuko. Belle līdz lietotājiem nāca ļoti ilgi, bet ir tāpat sajūta, ka atnāca negatava. Ļoti daudzas lietas ir nepabeigtas vai nepievienotas. Šādas tādas labas lietas ir atrodamas betalabs.nokia.com (šeit Nokia ļauj testēt atsevišķas lietas pirms to pavisam publiskas pieejamības). Un var piekrist, ka ļoti ilgu brīdi Nokia nav darījusi neko savā attīstībā, kamēr citi tieši tad padarīja darbiņu un tagad plūc augļus.

3 responses
LOL ... nudien, sasmējos.

[...]Būtībā jau fons, kādā parādās jebkura jauna informācija ir ar tādu nolemtības sajūtu, jo ir skaidrs, ka vismaz pašreizējā veidā Symbian ir tāds staigājošs mironis, no kura visi ir atteikušies un jau ir tam nopirkts zārciņš. Bet pirms likt zārciņā, izsniedzam glītas drānas, lai smukāk izskatās.[...]

Precīzi, kā naglai uz galvas! ((:

Sveicināti!

Es nupat uzliku savam N8 Belle, un arī man pazuda latviešu valoda. Varbūt Jūs varētu man palīdzēt ar padomu? Mani interesē vai es pašrocīgi varu pierunāt savu N8 runāt un rakstīt latviski? Ja jā, tad kādā veidā?

Paldies jau iepriekš,
Atis.

Šeit būs par garu stāstīt. Atraksti uz m@o79.lv - parādīšu virzienu, kur meklēt pamācības.